AKTUALITY

Další POETICKÝ VEČER se uskuteční 19.11. od 19:30
v kavárně BOŽSKÁ LAHVICE

JAKO HUDEBNÍ HOST VYSTOUPÍ:

SUNBEAM  https://bandzone.cz/sunbeam

Sunbeam (vl. jménem Ladislav Hráský) je velmi schopný muzikant,který se našel v grunge - acustic. Vystupuje sólově s kytarou, ale působí i v kapele Two codes future. (https://bandzone.cz/nocodesfuture)

PŘIHLÁŠENÍ ÚČINKUJÍCÍ:

1. JAN TŮMA  

Píšící rukou na papír nebo rychlopalbou do klávesnice počítače... "Spojuji slova s přeludy, hraji si s obrazy. Nikdy jsem nikde s poezií nevystoupil, kdysi jsem snil... ale příležitosti nevyužil, teď v pravý čas, předstoupím mezi vás... poezie temna protkaná poezií bahna a lásky.. asi tak. někomu píšu texty k hudbě...ale pak už to není básní.


2. TOMÁŠ NÝVLT

"Jednou mě jeden mladý, ambiciózní redaktor vylákal na schůzku, aby mi řekl: "Ty píšeš dobře, ale málo tendenčně. Kdybys psal o tom, co se aktuálně děje a reflektoval to, psal prostě to, co lidi chtějí číst, bylo by to super." S tím člověkem jsem se už nikdy nesešel. Píšu to, co mi zkrátka vítr přivane do mysli a to pak sepíšu. Nejsem jako někteří jiní tvůrci zaměřen na lyrickou poezii nebo na expresivní a nesnášenlivou tvorbu snažící se ukázat prohnilost nějakého systému. Stejně jako smrt prý může přijít kdykoliv, tak i inspirace ráda chodí neohlášena. Proto s sebou nosím zápisník, do kterého si vylívám své životem zkoušené nitro. Doufám, že Vás svým čtením neunudím k smrti a že ta chvilka strávená nad mou tvorbou pro Vás nebude ztráta času. I když i to se stává." :-). 

3.  Xerodoth Sigmius

Mezi lidmi znám i jako "Sigma", "Zasranej kouzelník" nebo "Samozvaná dobrá duše pražskejch ulic", je pseudoumělecký tragéd v rozdrbaném klobouku a nenapravitelná chyba v časoprostoru.Pohybuje se v žánru prózy a performativní poezie. Jeho hlavní tématikou je existencialita, zpochybňování reality a moderní společnosti. Svou tvorbu podává cynickým a nihilistickým způsobem, někdy až s přehnanou nadneseností.Většina aktuálních děl je k dispozici na facebookové stránce Sigmopoezie, nebo na většině sociálních sítí.

4. Jakub Dokulil

Básník na volné noze *10.9 1994 Liberec

ODKAZ NA TVORBU: instagram jakub0994

"Od útlého dětství se věnuji psaní poezie. Snažím se, aby mé básně měli nějaký smysl. První báseň jsem napsal své babičce aby přestala s kouřením. Trvalo to deset let, ale nakonec kouřit přestala. Lidé v mém okolí mě nikdy moc nepodporovali, a na můj relativně mladý věk mám spoustu zážitků, většinu z nich bych však nikomu nepřál zažít. Na základní škole jsem díky básni zachránil pokácení krásné lípy za školou. V roce 2017 jsem se účastnil soutěže Střípky z ráje, s autorskou poezií. Zhruba 4 měsíce jsem se učil v regionální redakci televize Prima psát scénáře a košilky jako redaktor/reportér. Mým snem je být zdravý, šťastný, dělat co mě baví a v brzké době vydat svou vlastní sbírku básní.

Mám dost všech těch vnitřních strachů, a jedním z nich je i další vystoupení s autorskou tvorbou, a právě proto do toho jdu celým srdcem." 

5. MATYÁŠ PUŠ


6. NATÁLIE DOČEKALOVÁ

Na naší scéně už profláklá autorka, kterou lze na této akci slyšet tak často, že už to není vtipný.

7. BETTY VARYŠOVÁ