AKTUALITY

Další POETICKÝ VEČER 

nás čeká již 25.04. 2018 od 19:30 
V kavárně BOŽSKÁ LAHVICE

(program bude upřesněn)

Vážení a drazí,
dovolte abych Vás tímto informovala, že naše poetická akce bude součástí už dávno profláklého projektu "Kniha ti sluší".
Jsme s Lenkou velmi rády, že prostředníctvím skvělé kavárny/ vinárny a knihkupectví Bažská Lahvice, nás zařadili do programu. Tak to jen, aby se to jako vědělo.
Poezii zdar. :-p

Přihlašovat do programu se můžete už nyní na uvedené e-maily, nebo zde na facebooku.
Přihlášení účinkující:          

Jako hudební host se představí:
TALI
https://www.youtube.com/channel/UCN8YdgK1W0XmHIAT4N_ZoUQ

Tali, osmnáctiletá básnířka s kytarou původem z Vršovic, v jejíchž textech se objevují klasická témata lásky a sociální kritiky. jelikož se ale prolínají s motivy, jako MHD a burrita, dokáží překvapit a pobavit.
Tali má ráda kočky a jejím životním snem je hrát v Soudkyni Barbaře. 

1. Julie Nováková
Databáze knih: 
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/julie-novakova-7829
Vesmír:
https://vesmir.cz/cz/o-nas/autori/n/novakova-julie.html
Kosmas:
https://www.kosmas.cz/autor/19139/julie-novakova/

Julie Nováková (*1991 v Praze) je autorkou science fiction, fantasy a detektivních příběhů. Publikovala samostatné romány Zločin na Poseidon City (2009), Tichá planeta (2011) a Nikdy nevěř ničemu (2011), Bez naděje (2014) a SF trilogii Blíženci (Prstenec prozření, Elysium a Hvězdoměnci; vše 2015), českou antologii Terra nullius (2015) a anglickou Dreams From Beyond (e-book 2016, tiskem 2017), povídkovou sbírku Světy za obzorem (2018) a několik desítek povídek v celkem šesti světových jazycích. Píše a publikuje jak česky, tak anglicky. Její povídky a překlady se objevily v prestižních magazínech jako Asimov's, Analog, Clarkesworld, F&SF, Tor.coma další. Kromě psaní se věnuje vědecké práci na PřF UK, výuce a popularizaci vědy. Pravidelně publikuje v časopisu Vesmír a dalších popularizačních magazínech a webových stránkách.
Mimo tohle všechno se pustila i do psání poezie, kterou nám představí. :-)

2. Cal
"To je ten, co se nerad představuje".

3. Marie Feryna

4. Tim Postovit
https://www.lauderky.cz/nedelni-chvilka-poezie/
Autor je básník a pořadatel literárních večerů Újezdní básně. Studuje rusistiku na Pedagogické fakultě UK. Pracuje v galerii současného umění Katie Feygie Art.

5. Jiří Luňáček
Jiří je člověk, který píše "roztomilé veršíky". :-)
https://kocourovybasne.cz/

6. Matěj Ptáček
Básník, spisovatel, scénárista, dramaturg, režisér, vytvarník, grafik, publicista, multi-instrumentální hudebník, organizátor veřejného dění, příležitostný nekuřák, neurochirurg a pediatr, rád se převléka za motýla, želvu nebo strom a píše roztomilé verše a věty, jen mu to Jiří Luňáček sobecky ukradl.