Poetický večer 25.04.2018

Tak a je to opět za námi.
Ráda bych tímto ještě jednou poděkovala všem divákům, konzumentům dobré kávy, čaje vína a piva, ale hlavně všem, kteří vystoupili a poctili nás svou poezií. Ať už to byli vystupující, kteří byli předem přihlášeni do programu, nebo ti, kteří se spontánně rozhodli vystoupit.


Večer byl plný krásné poezie, uvolněné atmosféry a hlavně originality. A ač nám jeden přihlášený básník (Cal) nedorazil, tak o vystupující nebyla vůbec nouze. Mimo básní zaznělo i krátké pozvání na demonstraci proti zbourání Libeňského mostu. (https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/lide-zablokovali-libensky-most-na-protest-proti-jeho-zbourani/1614079)

Po oficíálním programu se ze zákoutí kavárny vynořili potulní básníci (Běta Varyšová, Ivana Recmanová, (nějaký) Jakub a další) a večer plný inspirativních veršů pokračoval. :-)

Na Konto BARIÉRY se vysbíralo krásných 850,- kč
(včetně příspěvku za knihu od Julie Novákové) a i proto Vám všem patří obrovské DÍKY.

Tento večer byl také zapojen do programu známé kampaně KNIHA TI SLUŠÍ.
O fotografie se postarala Lenka Šumanová. :-)

HUDEBNÍ HOST:

TALI
https://www.youtube.com/channel/UCN8YdgK1W0XmHIAT4N_ZoUQ

Tali, osmnáctiletá básnířka s kytarou původem z Vršovic, v jejíchž textech se objevují klasická témata lásky a sociální kritiky. jelikož se ale prolínají s motivy, jako MHD a burrita, dokáží překvapit a pobavit.
Tali má ráda kočky a jejím životním snem je hrát v Soudkyni Barbaře. 

VYSTUPUJÍCÍ: 

1. Julie Nováková
Databáze knih:
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/julie-novakova-7829
Vesmír:
https://vesmir.cz/cz/o-nas/autori/n/novakova-julie.html
Kosmas:
https://www.kosmas.cz/autor/19139/julie-novakova/
Julie Nováková (*1991 v Praze) je autorkou science fiction, fantasy a detektivních příběhů. Publikovala samostatné romány Zločin na Poseidon City (2009), Tichá planeta (2011) a Nikdy nevěř ničemu (2011), Bez naděje (2014) a SF trilogii Blíženci (Prstenec prozření, Elysium a Hvězdoměnci; vše 2015), českou antologii Terra nullius (2015) a anglickou Dreams From Beyond (e-book 2016, tiskem 2017), povídkovou sbírku Světy za obzorem (2018) a několik desítek povídek v celkem šesti světových jazycích. Píše a publikuje jak česky, tak anglicky. Její povídky a překlady se objevily v prestižních magazínech jako Asimov's, Analog, Clarkesworld, F&SF, Tor.coma další. Kromě psaní se věnuje vědecké práci na PřF UK, výuce a popularizaci vědy. Pravidelně publikuje v časopisu Vesmír a dalších popularizačních magazínech a webových stránkách.
Mimo tohle všechno se pustila i do psání poezie - především haiku.

2. Cal
"To je ten, co se nerad představuje".
3. Marie Feryna
Marie Feryna (1993) je básnířka, publicistka, aktivistka. Publikovala v řadě českých literárních časopisů. Její debutová básnická sbírka Před setřením vyšla v roce 2016 v nakladatelství Dauphin. v roce 2018 vydala sbírku Osa (nakl. Adolescent). Její básně byly přeloženy do rumunštiny, polštiny a němčiny. Působila v hudebně-improvizační skupině Krajní levice, v roce 2017 založila kolaborativní queer projekt A X I S. Příležitostně překládá
A X I S /// BREATHPLAY.
Poslech textů ve chvíli, kdy se nedostává fyzických i psychických sil. Jak se na přijetí a porozumění projeví smyslová deprivace? Lze vnímat básně, když dochází dech? Performance, do které se zapojují i lidé, kteří si původně přišli poslechnout běžné autorské čtení.
Sada plastových odpadních pytlů a texty ze sbírky Osa (Adolescent, 2018) a rukopisu Blackscreen.
Aktivní účast v performance není doporučena osobám, u nichž se vlivem smyslové deprivace a omezení možnosti dýchání mohou projevit stavy úzkosti aj

4. Tim Postovit
https://www.lauderky.cz/nedelni-chvilka-poezie/
Autor je básník a pořadatel literárních večerů Újezdní básně. Studuje rusistiku na Pedagogické fakultě UK. Pracuje v galerii současného umění Katie Feygie Art.

5. Jiří Luňáček
Jiří je člověk, který píše "roztomilé veršíky". :-)
https://kocourovybasne.cz/

6. Matěj Ptáček

Básník, spisovatel, scénárista, dramaturg, režisér, vytvarník, grafik, publicista, multi-instrumentální hudebník, organizátor veřejného dění, příležitostný nekuřák, neurochirurg a pediatr, rád se převléka za motýla, želvu nebo strom a píše roztomilé verše a věty, jen mu to Jiří Luňáček sobecky ukradl.