Poetický večer 29.11.

S každým dalším večerem mám lepší a lepší pocit. 

Vybralo se 2000,-Kč osazenstvo bylo úžasné, milé a tiché a účinkující předvedli skvělé a inspirativní výkony! 


1) Warana Psavomorecká

https://warana.cz/

Autorka píše drobné básnické prózy, dost často do šuplíku. Snahu neustále něco vydávat by vnímala spíš jako překážku k tomu vůbec něco napsat. Přesto jí jeden z textů skutečně vyšel, je jím krátká novela Čtyř strunný kvartet nakladatelství Beletris. Ve své práci se vyhýbá autobiografickému ladění a spoléhá na schopnost imaginace, i když nepochybuje, že se to v budoucnu může změnit. Kromě psaní tíhne i k ostatním druhům umění - aktivně se věnuje kresbě a malbě, příležitostně grafice. Pokud jí čas dovolí, ráda ho tráví se svými houslemi, často a s oblibou zpívá, málokdy však veřejně. Její noční můrou jsou pochodující mažoretky.

2) Vojtěch Karaus

https://www.facebook.com/hashtagpoet

Vojtěch je studentem FF UK, je mu 22 let a když nevysedává s kocovinou na přednášce; tak čeká na kocovinu v hospodě. Vždycky s sebou ovšem nosí knihu, propisku a cigaretu a nechává se unášet okolím, což mívá za následek nějaké "špatné" básnění.

3) Básník Ticho

https://www.facebook.com/basnik.ticho

Svéhlavý básník, působící na české scéně už dvě desítky let. Těžko popsatelný, prostě si ho musíte přijít poslechnout, ať poznáte sami!

4) Milan Rynt

https://www.facebook.com/milanrynt.cz/

Kralupský básník a výtvarník. Psaní poezie se věnuje již od devadesátých let. V roce 1993 vydal sbírku Ani jeden šimpanz, další sbírka Někde mezi Nikde a Nikdy vyšla elektronicky v roce 2014. Zatím poslední sbírka Klanevírista, ze které na poetickém večeru představí několik básní, na své vydání zatím čeká. Jeho poezie několikrát zazněla v pořadu Mirka Kováříka Zelené peří v Malostranské besedě a na festivalu Vyšehraní. Jako výtvarník ilustroval několik knižních titulů, poslední samostatná výstava jeho obrazů proběhla v roce 2016. Od roku 2017 své básně také zhudebňuje a vystupuje s nimi jako písničkář Jiný Člověk.

5) Natálie Dočekalová

Její snaha o sebevyjádření pomocí umění je zpravidla korunována pochybnostmi o sobě. To, spolu s tím, že je nezasvěcenými považována za extrovertku, ačkoli sama o sobě tvrdí opak, je dostatečnou živnou půdou pro stále další literární pokusy. Snad pro zachování dobrého tónu dodejme, že je jí jednadvacet let.